Siirry sisältöön
Arkkitehtitoimistojen liitto ATL
Arkkitehtitoimistojen liitto / Meltwaterin artikkelit / Harvassa kodissa on kappeli, kattoikkuna kylpyhuoneessa tai savupirttiä muistuttava ruokailutila, mutta sellaisiakin Helsingistä löytyy
Login
  • Etusivu
  • Arkkitehtipalvelut
  • Arkkitehtuurin hankintaopas
  • Arvoa arkkitehtuurista
  • ATL vaikuttaa
  • Blogi
  • Jäsentoimistot
  • Uutishuone
  • Yhteystiedot
  • The Association of Finnish Architects’ Offices
  • Jäsenpalvelut
  • Kirjaudu sisään

Harvassa kodissa on kappeli, kattoikkuna kylpyhuoneessa tai savupirttiä muistuttava ruokailutila, mutta sellaisiakin Helsingistä löytyy

Kotimuseokierroksella selviää, miten asuivat upporikas taidemesenaatti, maailmankuulu arkkitehtipariskunta ja tarmokas käsityöihminen.

Ainon kanssa, ja talossa oli myös heidän arkkitehtitoimistonsa työtilat. Kiinnostavia yksityiskohtia löytyy ovenkahvoista ja kylpyhuoneen

    • Yhteystiedot
  • 3A:n (ATL, Archinfo ja SAFA) yhteinen ympäristöpolitiikka:

  • Olemme mukana tukemassa rakennetun ympäristön kestävää kehittämistä tuleville sukupolville, jatkuvasti lisää oppien ja aktiivisesti uusia ratkaisuja etsien.

  • Haluamme näyttää esimerkkiä, nostaa ympäristövastuun teemoja keskusteluun ja haastaa muita arkkitehtuurin alan toimijoita mukaan systemaattiseen ympäristötyöhön.

  • Ekokompassin logo
  • Arkkitehtitoimistojen Liitto ATL ry
    Hämeentie 19, 00500 HELSINKI

    • Facebook
    • Twitter
  • Tekniikasta vastaa MEOM