Ota yhteyttä

Toimistomme sijaitsee keskeisellä paikalla Helsingin Kampissa, osoitteessa Malminkatu 30, 5.krs.
Samassa kerroksessa kanssamme toimivat myös Suomen Arkkitehtiliitto SAFA sekä Arkkitehtuurin tiedotuskeskus Archinfo.

ATL:n toimisto on covid-19 -tilanteesta johtuen etätöissä toistaiseksi. Tavoitat meidät tänä aikana puhelimitse ja sähköpostilla.

Olemme kesälomalla heinäkuun. Luemme vain satunnaisesti sähköpostiamme, joten sallithan joidenkin päivien viiveen vastaamisessa.

 

ATL:n toimiston henkilökunta

 

Kalle Euro

Toiminnanjohtaja
Edunvalvonta, viestintä, kansainvälistyminen

kalle.euro[at]atl.fi
+358 46 600 0595

Satu Mahringer

Kehitysarkkitehti
Ammatillinen edunvalvonta, kehittämishankkeet

satu.mahringer[at]atl.fi
+358 40 567 5589

Satu Mahringer, arkkitehti SAFA

Heli Vilmi

Hallintokoordinaattori
Jäsenpalvelut, hallinto, viestintä, tapahtumat, www-sivut

heli.vilmi[at]atl.fi
+358 40 685 2568

Hallintoassistentti Heli Vilmi

A3-talks keskusteluiltapäivät toistaiseksi verkossa joka kuukauden toinen tiistai.

Kaipaatko jäsentoimistollesi vakuutustodistusta?

Pyydä se sähköpostitse suoraan vakuutusmeklariltamme: vakuutusmeklari@howdengroup.com

 

Hallitus

Arkkitehtitoimistojen Liiton toimintaa ohjaa hallitus.
Hallitukseen kuuluu kuusi varsinaista jäsentä ja neljä varajäsentä,
hallitus valitaan liiton vuosikokouksessa.

Hallitus 2021

Veera Rautaheimo

Puheenjohtaja

LPR-Arkkitehdit (Turku)
veera.rautaheimo@ark-lpr.fi
+358 40 506 8853

Tuomas Silvennoinen

Varapuheenjohtaja

PES-Arkkitehdit (Helsinki)
tuomas.silvennoinen@pesark.com
+358 40 565 2745

Pia Kuusiniemi

Loci Maisema-arkkitehdit Oy (Helsinki)
pia.kuusiniemi@loci.fi
+358 40 5584848

Varajäsen:

Kasmir Jolma

Jolma Arkkitehdit Oy (Tampere)
kasmir@jolma.fi
+358 50 443 2710

Petri Tavilampi

BST-Arkkitehdit (Tampere)
petri.tavilampi@bst-ark.fi
+358 40 547 5858

Varajäsen:

Hilla Rudanko

Architects Rudanko + Kankkunen Ltd (Helsinki)
hilla@rudanko-kankkunen.com
+358 40 718 7671

Virve Väisänen

LUO Arkkitehdit Oy (Oulu)
virve.vaisanen@luoarkkitehdit.fi
+358 50 3596113

Varajäsen:

Matti Rautiola

ARRAK Arkkitehdit Oy (Helsinki)
matti.rautiola@arrak.com
+358 40 5088861

Ted Schauman

Schauman & Nordgren Architects Ltd – Helsinki (Helsinki)
ted@schauman-nordgren.com
+358 50 5383577

Varajäsen:

Eero Lunden

Lunden Architecture Company (Helsinki)
eero@lunden.co
+358 40 521 3078

Media

Tarvitsetko ajantasaista näkökulmaa arkkitehtuurista ja sen tulevaisuuden kehityssuunnasta? Ota yhteyttä toimistoomme, palvelemme mediaa kaikissa arkkitehtuuriin liittyvissä kysymyksissä.

Tilaa
uutiskirje

Tilaamalla uutiskirjeen hyväksyt Arkkitehtitoimistojen Liiton rekisteriselosteen ehdot.