Ota yhteyttä

Toimistomme sijaitsee keskeisellä paikalla Helsingin Kampissa,
osoitteessa Malminkatu 30, 5.krs. Samassa kerroksessa kanssamme
toimivat myös Suomen Arkkitehtiliitto SAFA sekä
Arkkitehtuurin tiedotuskeskus Archinfo.

Toimistollamme vaikuttavat:

 

 

Kalle Euro

Painopistealue: edunvalvonta, viestintä, kansainvälistyminen

Toiminnanjohtaja
kalle.euro@atl.fi
+358 46 6000 595

Sofia Amberla

Painopistealue: Arvoa Arkkitehtuurista, ammattiasiat.

Kehitysarkkitehti
Arkkitehti SAFA
sofia.amberla@atl.fi
+358 40 516 5744

A3-talks keskusteluiltapäivät toimistollamme joka kuukauden toinen tiistai

Hallitus

Arkkitehtitoimistojen Liiton toimintaa ohjaa hallitus.
Hallitukseen kuuluu 6 jäsentä ja 4 varajäsentä,
hallitus valitaan syyskokouksessa.

 

 

Hallitus 2019

Vesa Humalisto

Puheenjohtaja

Serum Arkkitehdit (Helsinki)
vesa.humalisto@serum.fi
+358 50 572 1950

Tuomas Silvennoinen

Varapuheenjohtaja

PES-Arkkitehdit (Helsinki)
tuomas.silvennoinen@pesark.com
+358 40 565 2745

Veera Rautaheimo

LPR-Arkkitehdit (Turku)
veera.rautaheimo@ark-lpr.fi
+358 40 506 8853

Varajäsen:

Pia Kuusiniemi

Loci Maisema-arkkitehdit Oy
pia.kuusiniemi@loci.fi
+358 40 5584848

Petri Tavilampi

BST-Arkkitehdit (Tampere)
petri.tavilampi@bst-ark.fi
+358 40 547 5858

Varajäsen:

Hilla Rudanko

Architects Rudanko + Kankkunen Ltd (Helsinki)
hilla@rudanko-kankkunen.com
+358 40 718 7671

Virve Väisänen

LUO Arkkitehdit Oy (Oulu)
virve.vaisanen@luoarkkitehdit.fi
+358 50 3596113

Varajäsen:

Ted Schauman

Schauman & Nordgren Architects Ltd – Helsinki (Helsinki)
ted@schauman-nordgren.com
+358 50 5383577

Matti Rautiola

ARRAK Arkkitehdit Oy (Helsinki)
matti.rautiola@arrak.com
+358 40 5088861

Varajäsen:

Eero Lunden

Lunden Architecture Company (Helsinki)
eero@lunden.co
+358 40 521 3078

Media

Tarvitsetko ajantasaista näkökulmaa arkkitehtuurista ja sen tulevaisuuden kehityssuunnasta? Ota yhteyttä toimistoomme, palvelemme mediaa kaikissa arkkitehtuuriin liittyvissä kysymyksissä.

Tilaa
uutiskirje

Tilaamalla uutiskirjeen hyväksyt Arkkitehtitoimistojen Liiton rekisteriselosteen ehdot.