Ota yhteyttä

Toimistomme sijaitsee 1.9. alkaen osoitteessa Hämeentie 19, 00500 Helsinki.
Samassa kerroksessa kanssamme toimivat myös Suomen Arkkitehtiliitto SAFA sekä Arkkitehtuurin tiedotuskeskus Archinfo.

ATL:n toimiston henkilökunta työskentelee sekä toimistolla että etänä. Tavoitat meidät parhaiten puhelimitse ja sähköpostilla. Jos haluat tulla käymään, sovithan käynnistäsi etukäteen.

 

ATL:n toimiston henkilökunta

 

Kalle Euro

Toiminnanjohtaja
Edunvalvonta, viestintä, kansainvälistyminen, kehittämishankkeet

kalle.euro[at]atl.fi
+358 46 600 0595

ATL, toiminnanjohtaja Kalle Euro

Roni Koski-Tuuri

Poissa ma 20.5.2024 saakka.

Asiantuntija-arkkitehti
Kehittämishankkeet, kansainvälistyminen, koulutus- ja tapahtumasuunnittelu

roni.koski-tuuri[at]atl.fi
+358 40 595 7101

ATL, asiantuntija-arkkitehti Roni Koski-Tuuri 2022

Heli Vilmi

Hallintokoordinaattori
Hallinto, jäsenpalvelut, tapahtumat, viestintä ja www-sivut

heli.vilmi[at]atl.fi
+358 40 685 2568

ATL, hallintokoordinaattori Heli Vilmi 2023

A3-talks keskusteluiltapäivät toistaiseksi verkossa joka kuukauden toinen tiistai.

Kaipaatko jäsentoimistollesi vakuutustodistusta?

Pyydä se sähköpostitse suoraan vakuutusmeklariltamme: vakuutusmeklari@howdenfinland.fi

 

Hallitus

Arkkitehtitoimistojen Liiton toimintaa ohjaa hallitus.
Hallitukseen kuuluu kuusi varsinaista jäsentä ja neljä varajäsentä,
hallitus valitaan liiton vuosikokouksessa.

Hallitus 2024

Sakari Forsman

Puheenjohtaja

Sarc+Sigge (Helsinki)
sakari.forsman@sarcsigge.fi

Sergej von Bagh

Varapuheenjohtaja

BST-Arkkitehdit (Tampere)
sergej.vonbagh@bst-ark.fi

Anni Järvitalo

Nomaji maisema-arkkitehdit (Helsinki)
anni@nomaji.fi

Varajäsen:

Julia Hertell

Mer Arkkitehdit (Helsinki)
julia@merarkkitehdit.fi

Arto Ollila

AOR Arkkitehdit (Helsinki)
arto.ollila@aor.fi

Varajäsen:

Janne Helin

ARCO Architecture Company (Turku)
janne.helin@arco.fi

Ulla Passoja

UKI Arkkitehdit (Oulu)
ulla.passoja@ukiark.fi

Varajäsen:

Kristiina Kuusiluoma

Collaboratorio (Helsinki)
kiti@collaboratorio.fi

Pia Sabelström

Lukkaroinen arkkitehdit (Turku)
pia.sabelstrom@lukkaroinen.fi

Varajäsen:

Susanna Sucksdorff

Tengbom Oy (Helsinki)
susanna.sucksdorff@tengbom.fi

Media

Tarvitsetko ajantasaista näkökulmaa arkkitehtuurista ja sen tulevaisuuden kehityssuunnasta? Ota yhteyttä toimistoomme, palvelemme mediaa kaikissa arkkitehtuuriin liittyvissä kysymyksissä.

Tilaa
uutiskirje

Tilaamalla uutiskirjeen hyväksyt Arkkitehtitoimistojen Liiton rekisteriselosteen ehdot.