Ota yhteyttä

Toimistomme sijaitsee keskeisellä paikalla Helsingin Kampissa,
osoitteessa Malminkatu 30, 5.krs. Samassa kerroksessa kanssamme
toimivat myös Suomen Arkkitehtiliitto SAFA sekä
Arkkitehtuurin tiedotuskeskus Archinfo.

Toimistollamme vaikuttavat:

 

 

Kalle Euro

Painopistealue: edunvalvonta, viestintä, kansainvälistyminen

Toiminnanjohtaja
kalle.euro@atl.fi
+358 46 6000 595

Sofia Amberla

Painopistealue: Arvoa Arkkitehtuurista, ammattiasiat.

Kehitysarkkitehti
Arkkitehti SAFA
sofia.amberla@atl.fi
+358 40 516 5744

A3-talks keskusteluiltapäivät toimistollamme joka kuukauden toinen tiistai

Hallitus

Arkkitehtitoimistojen Liiton toimintaa ohjaa hallitus.
Hallitukseen kuuluu 6 jäsentä ja 4 varajäsentä,
hallitus valitaan syyskokouksessa. Hallitus 2018:

 

 

Vesa Humalisto

Puheenjohtaja
Serum Arkkitehdit (Helsinki)
vesa.humalisto@serum.fi
+358 50 572 1950

Juha Salmenperä

Varapuheenjohtaja
Arkkitehdit Frondelius+Keppo+Salmenperä Oy (Helsinki)
salmenpera@afks.fi
+358 41 523 1970

Veera Rautaheimo

LPR-Arkkitehdit (Turku)
veera.rautaheimo@ark-lpr.fi
+358 40 506 8853

Varajäsen:

Mikko Lemmetti

Lemmetti Arkkitehdit (Turku)
mikko.lemmetti@lemmetti.net
+358 40 055 8921

Petri Tavilampi

BST-Arkkitehdit (Tampere)
petri.tavilampi@bst-ark.fi
+358 40 547 5858

Varajäsen:

Jari Viherkoski

HMV Architects (Helsinki)
jari.viherkoski@arkhmv.fi
+358 96 12 667 12

Meri Ruuskanen

Laatio Arkkitehdit (Oulu)
meri.ruuskanen@laatioark.fi
+358 50 3149 324

Varajäsen:

Emilia Saatsi

Saatsi Arkkitehdit (Porvoo)
emilia@saatsi.fi
+358 50 301 2170

Tuomas Silvennoinen

PES-Arkkitehdit (Helsinki)
tuomas.silvennoinen@pesark.com
+358 40 565 2745

Varajäsen:

Auvo Lindroos

Futudesign (Helsinki)
auvo@futudesign.com
+358 50 354 4405

Media

Tarvitsetko ajantasaista näkökulmaa arkkitehtuurista ja sen tulevaisuuden kehityssuunnasta? Ota yhteyttä toimistoomme, palvelemme mediaa kaikissa arkkitehtuuriin liittyvissä kysymyksissä.

Tilaa
uutiskirje

Tilaamalla uutiskirjeen hyväksyt Arkkitehtitoimistojen Liiton rekisteriselosteen ehdot.