Siirry sisältöön
Arkkitehtitoimistojen liitto ATL
Arkkitehtitoimistojen liitto / Koodiviidakon artikkelit / Nuorena Sirkka Keiski oli ”Suomen Miss Soul” – ”Toivo Kärki sanoi, että minulla on ääni, josta pidetään todella paljon tai sitten ei lainkaan”
Login
  • Etusivu
  • Arkkitehtipalvelut
  • Arvoa arkkitehtuurista
  • ATL MEET 2025
  • ATL vaikuttaa
  • Blogi
  • Jäsentoimistot
  • Uutishuone
  • Yhteystiedot
  • The Association of Finnish Architects’ Offices
  • Jäsenpalvelut
  • Kirjaudu sisään

Nuorena Sirkka Keiski oli ”Suomen Miss Soul” – ”Toivo Kärki sanoi, että minulla on ääni, josta pidetään todella paljon tai sitten ei lainkaan”

80-vuotias|Sisustusarkkitehti Sirkka Keiski väitteli taiteen tohtoriksi tutkimalla ikääntyneiden kotien esteettömyyttä.

sisustusarkkitehtinä Rakennushallituksessa, Postipankissa ja vuodesta 1995 oman arkkitehtitoimiston johtajana. Hän päätyi yrittäjäksi sen

    • Yhteystiedot
  • 3A:n (ATL, Archinfo ja SAFA) yhteinen ympäristöpolitiikka:

  • Olemme mukana tukemassa rakennetun ympäristön kestävää kehittämistä tuleville sukupolville, jatkuvasti lisää oppien ja aktiivisesti uusia ratkaisuja etsien.

  • Haluamme näyttää esimerkkiä, nostaa ympäristövastuun teemoja keskusteluun ja haastaa muita arkkitehtuurin alan toimijoita mukaan systemaattiseen ympäristötyöhön.

  • Ekokompassin logo
  • Arkkitehtitoimistojen Liitto ATL ry
    Hämeentie 19, 00500 HELSINKI

    • Facebook
    • Twitter
  • Tekniikasta vastaa MEOM